امروز: پنجشنبه 21 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی
 • پايان نامه رشته حسابداري با عنوان بررسي عوامل مؤثر بر مطالبات معوق بانك تجارت(در...
 • مقاله مقايسه مرزبان نامه و کليله و دمنه
 • مقاله کامل در مورد ليزر و کاربرد آن در صنعت
 • پاورپوينت تجزيه و تحليل پايانه مسافربري تنکابن
 • کاربرد پردازش تصوير و بينايي ماشين در صنايع غذايي
 • ارزيابي اثرات زيست محيطي احداث سد و نيروگاه بر رودخانه كارون در استان چهار محال ...
 • توازن بار در ابرهاي محاسباتي
 • گزارش کارآموزي رشته روانشناسي صنعتي/سازماني در شرکت مهندسي مواد کاران
 • پايان نامه کارشناسي حسابداري با عنوان تجزيه و تحليل نسبتهاي مالي شرکت زربال ‏
 • پاورپوينت و ارائه کامل هزينه يابي کايزن
 • پايان نامه مهندسي عمران با عنوان شمع (بصورت جامع و کامل)
 • رايانش ابري،توازن بار و تشريح کامل مفاهيم معماري و مديريت در آن
 • پاورپوينت و ارائه کامل برنامه ريزي منابع سازماني
 • پاورپوينت استفاده از روشهاي داده كاوي در تشخيص نفوذ به شبكه هاي كامپيوتري
 • گزارش کارآموزي رشته حسابداري در شرکت نفت
 • پاورپوينت و ارائه مطلب اطلاعات حسابداري

  تاثيرات جنسيت در حقوق كيفري

  چكيده در اين پژوهش تاثيرات جنسيت در حقوق كيفري ايران با مراجعه و ملاحظه قوانين و مقررات اعم از ماهوي و شكلي مورد بررسي قرار گرفت كه مقنن با مد نظر قرار دادن جنسيت زن و مرد،تفاوت و تمايز در برخي موضوعات را اعمال كرده است. در عناوين مجرمانه جرايمي شناسايي گرديده است كه مختص جنس ...

  بحران هويت جنسي

  بحران هويت جنسي

  عنوان تحقيق: بحران هويت جنسي فرمت فايل: word تعداد صفحات: 20 شرح مختصر: در دنياي امروز، دنيايي كه هر روز از سنتها فاصله گرفته و به سوي مدرنيست مي رود، در همه ابعاد زندگي شاهد دگرگوني و تغيير نقش هاي جنس مخالف اين پرسش را در ذهن مي zwnj;آورد كه نقش حقيقي زن و مرد در يك جامعه چيست؟ آيا ...

  دانلود پايان نامه ارشد قالب word با عنوان بررسي رابطه هوش هيجاني و سبكهاي مقابله با استرس و تاثير جنسيت بر اين رابطه ??? ص

  پايان نامه جهت دريافت درجه كارشناسي روانشناسي باليني موضوع بررسي رابطه بين هوش هيجاني و سبكهاي مقابله با استرس و تاثير جنسيت بر اين رابطه چكيده هدف از اين پژوهش بررسي رابطه هوش هيجاني و سبکهاي مقابله با استرس و تأثير جنسيت بر روي آن در دانشجويان مقطع كارشناسي رشته روانشناسي ...

  دانلود پايان نامه آماده در قالب word با عنوان پايان نامه كارشناسي ارشد عوامل موثر در روسپي گري فحشا 227 ص

  چکيده فصل اول- كليات مقدمه 2 بيان مسأله 5 ضرورت و اهميت تحقيق 8 اهداف تحقيق 10 فصل دوم- ادبيات موضوع گفتار يكم- خانواده 12 تعريف خانواده 14 اهميت خانواده 16 گفتار دوم - آسيبهاي خانواده 19 اختلاف خانوادگي 22 خشونت خانوادگي 24 تجاوز جنسي عليه زنان 26 تجاوز جنسي عليه كودكان 29 فقر و انحرافات ...

  بررسي مقايسه اي ويژگي هاي خانوادگي زنان روسپي و زنان غيرروسپي

  بررسي مقايسه اي ويژگي هاي خانوادگي زنان روسپي و زنان غيرروسپي

  عنوان پايان نامه: بررسي مقايسه اي ويژگي هاي خانوادگي زنان روسپي و زنان غيرروسپي فرمت فايل: word تعداد صفحات: 192 شرح مختصر: موضوع اين پايان نامه بررسي مقايسه اي ويژگيهاي خانوادگي زنان روسپي و غير روسپي شهر تهران است . سئوال اصلي پژوهش اين است که : آيا بين زنان روسپي و زنان غير ...

  تفاوت نقش يابي جنسي در دختران و پسران شهرستان پارسيان در سال تحصيلي 93-94

  تفاوت نقش يابي جنسي در دختران و پسران شهرستان پارسيان در سال تحصيلي 93-94

  اين پايان نامه تفاوت نقش يابي جنسي در دختران و پسران شهرستان پارسيان در سال تحصيلي 93-94 شامل فايل به صورت word مي باشد توضيحات محصول تعداد صفحه:84 چکيده تحقيق حاضر به تفاوت نقش يابي جنسي در دختران و پسران ميپردازد. جامعه آماري اين تحقيق دختران و پسران شهرستان پارسيان ...

 • طرح آماری در زمینه شاخص PMI بر روی 950 نفر از جوانان تهران

  طرح آماری در زمینه شاخص PMI بر روی 950 نفر از جوانان تهران دسته: آمار
  بازدید: 38 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 39 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 36

  طرح آماری در زمینه شاخص PMI بر روی 950 نفر از جوانان تهران در 36 صفحه ورد قابل ویرایش

  قیمت فایل فقط 6,000 تومان

  خرید

  پروژه آماری در زمینه شاخص PMI بر روی 950 نفر از جوانان تهران در 36 صفحه ورد قابل ویرایش


  بیان مسئله

  یكی از مهمترین روشهای بررسی چاقی، روشهای تن‌سنجی ANTHRO POMETRIC است. در كشورهای مختلف، مطالعات آنتزوپومتریك در زمرة تحقیقات پایة علوم پزشكی می‌باشد.

  این مطالعات در كشورهای توسعه‌یافته از چندین سال قبل بر روی گروههای سنی و جنسی مختلف انجام شده است. به طوری كه محققان رشته‌های مختلف می‌توانند با بررسی این مطالعات روند  تغییرات را پیگیری نمایند.

  امروزه با گسترش شهرنشینی و كمتر شدن تحرك افراد مسئله بروز و شیوع بیماریهای شهرنشینی مورد توجه محققان پزشكی قرار گرفته است. به طوری كه انجمن بهداشت آمریكا (A.H.A) پژوهشهای آنتروپومتریك را جزء عالیترین تحقیقات طبقه‌بندی نموده است.

  از اطلاعات آنتروپومتریك علاوه بر استفاده در بررسی وضعیت رشد و نمو و سلامت و بلوغ و تغذیه افراد جامعه در رشته‌های: جراحی، ارتوپدی، مامایی، جنین‌شناسی، رادیولوژی،‌پزشكی قانونی، باستان‌شناسی، پروتزسازی و تجهیزت پزشكی استفاده می‌شود.

  فاكتورها و عوامل مختلفی در رشد و نمو تأثیرگذارند و لازم است این فاكتورها را برای جوامع هر كشور به طور جدی‌ كه در نظر گرفت. از جمله این فاكتورها می‌توان به: سن، جنس، نوع تغذیه، نژاد، آب و هوا، اقتصاد جامعه، فرهنگ و شرایط اكودمیك (اقلیمی) و توپودمیك (جغرافیایی) اشاره كرد.

  از آنجا كه تطبیق نتایج مطالعات آنتروپومتریك در جوامع مختلف به راحتی برای جوامع دیگر قابل مقایسه نمی‌باشد لازم است محققان هر كشور با توجه به وضعیت جغرافیایی و گستردگی كشور و نیز پراكندگی جمعیت و آب و هوای آن و فاكتورهای ذكر شده این گونه پژوهشها را پیگیری نمایند تا به نتایج دقیق و قابل استفاده دست یابند.

  یكی از مهمترین مسائل پزشكی مبحث پیشگیری از بیماریها به ویژه بیماریهای قلبی و عروقی و چاقی می‌باشد كه در ارتباط مستقیم باهم می‌باشند: چاقی می‌تواند بر روی مسائل روانی - اجتماعی فرد تأثیرگذار باشد و همچنین عوارضی بر سیستم عصبی مركزی، تنفسی، اورتوپدیك، متابولیك و … دارد. علاوه بر موارد ذكر شده بیماریها و سندرم‌های مختلفی با چاقی همراهی دارند.

  تحقیقات محققان قلب و عروق و بهداشت و آناتومی و آنتروپومتری نشان می ‌دهد كه نمایه توده بدنی یا به اقتصاد BMI كمك مؤثری برای ارزیابی وضعیت چاقی افراد جامعه است. بنابراین مسئله این است كه برای شناسایی و پیشگیری بیماریهای مختلف ذكر شده Range نرمال BMI در جوانان امروز چیست؟ تا بتوان با پایش Range نرمال BMI جوانان فعلی هرگونه افزایش وزن و به خطر افتادن وضعیت سلامتی افراد را مدنظر قرار داده و بررسی نمود.


  دلایل انتخاب موضوع:

  با توجه به موارد ذكر شده در بالا و نیز مواردی كه در ذیل به آنها اشاره می ‌شود این موضوع انتخاب گردید.

  1-   مطالعات BMI جزو اولویت‌های تحقیقاتی كشور می‌باشد.

  2-    اطلاعات حاصل از اینگونه تحقیقات در علوم پایه و كلینیك كاربرد دارند.

  3-    در این زمینه مطالعات و مقالات متعددی وجود دارد و دسترسی به آنها آسان است.

  4-  وجود اساتیدی كه در این زمینه مطالعات و تحقیقات انجام داده اند و می‌توانند همكاریهای لازم را مبذول فرمایند.

  5-   زمان لازم برای انجام این تحقیق كوتاه است.

  6-   هزینة این تحقیق در مقایسه به اطلاعات حاصل ناچیز است.

  7-   مسائل اخلاقی در این تحقیق رعایت می‌شود.


  فرآیند رشد و نمو

  ابعاد تن سنجی مربوط به ابعاد فیزیكی بدن انسان می‌باشد و علم مربوط به سنجش اندازه‌های فیزیكی و آناتومیك بدن انسان را علم انسان سنجی یا سوماتومتری می‌نامند.

  محققان و كارشناسان علوم رشد و نمو و تغذیه و آنتروپومتری معتقدند كه مطالعات سوماتومتری اساسی‌ترین روشهای مطالعه و سنجش رشد و نمو و بررسی كمیت و كیفیت تغذیه افراد جامعه و نقش تغذیه بر رشد و نمو افراد بررسی و مطالعه آنتروپومتریك مداوم و مستمر جمعیت می‌باشد. ابعاد سوماتومتریك شامل تمام ابعاد قابل اندازه‌گیری با واحدهای موجود، در بدن انسان می‌باشد. این ابعاد به طور استاندارد و بین‌المللی انتخاب گردیده و هریك به منظور بررسی خاصی انتخاب شده كه قد و وزن نیز شامل آن می‌باشد.

  از آنجا كه كشور ما از لحاظ جمعیتی جوان محسوب می‌شود و در هرم سنی كشور ما افراد نوجوان و جوان جایگاه وسیعی را به خود اختصاص داده‌اند و این قشر در آیندة كشور تأثیر بسزایی دارند. بر آن شدیم كه این مطالعه را بر روی جوانان انجام دهیم مطالعه سوماتومتریك آنها از نظر تعیین شاخصهای رشد و نمو و سلامت اهمیت بسزایی دارد.

  جوانان امروز افراد میانسال و سالمندان آینده كشور را تشكیل خواهند داد و پیشگیری از بیماری‌های آتی جوانان فعلی باعث حفظ سرمایه‌های انسانی و سرمایه‌های مملكت خواهد شد. قد و وزن از شاخصهای مهم سلامت می‌باشد و اندازه‌گیری قد و وزن از منابع اطلاعاتی بسیار با اهمیتی هستند كه در امور مربوط به رشد و نمو و بلوغ، تعیین وضع تغذیه جوانان كاربرد دارد. از آنجا كه تعیین اندازه‌های سوماتومتریك مربوط به زمان پس از تولد است. تقسیم‌بندی كلی دوران رشد و نمو به دو قسمت قبل از تولد و بعد از تولد انجام می‌شود.

  روش تحقیق:

  این مطالعه از نوع cross sectional بوده و از بین جوانان ساكن در شمال و جنوب به صورت نمونه‌گیری تصادفی، انتخاب و قد و وزن این افراد ثبت شده و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

  جمع‌آوری اطلاعات:

  اطلاعات جمع‌آوری شده در مورد هر فرد در جدولهای آماده شده از قبل در ستونهای مربوطه ثبت گردید. سپس داده‌های مربوطه در مورد هر فرد توسط نرم‌افزار رایانه‌ای spss مورد تجزیه و تحلیل آماری قرار گرفت و در نهایت از اطلاعات موجود برای بررسی میانگین، انحراف معیار، مینیمم  ماكزیمم در مناطق مربوطه و عمل جمعیت تحت مطالعه استفاده شد.

  از اطلاعات حاصله در مورد هر فرد ایندكس BMI طبق فرمول زیر محاسبه گردید:

  BMI: از تقسیم اندازة بدن برحسب (kg) بر مقدار قد بر حسب متر به توان 2 به دست می‌آید:  جمعیت مورد مطالعه:

  در این تحقیق جمعیت مورد مطالعه، افراد جوان 20 ساله كه ساكن مناطق شمال و جنوب تهران بودند. این افراد در سال تحصیلی 84-83 مشغول به تحصیل بوده‌اند و تعداد كل جمیعت مورد مطالعه 1042 نفر بود كه از این تعداد 967 نفر وارد مطالعه شدند و 75 نفر نیز از مطالعه خارج گردیدند. نمونه‌‌گیری نیز در این مطالعه تصادفی بوده است.

  متغیرهای مؤثر در مطالعه

  1- سن: در این مطالعه افراد 20 ساله شركت داشتند و متغیر سن از روی اطلاعات ثبت شده در مدارك فرد تأئید می شد.

  2- جنس: در این بررس مطالعه بر روی جوانان مذكر 20 ساله صورت گرفت و متغیر جنس به صورت یك حالتی كیفی مورد استفاده قرار گرفته است.

  3-   قد: متغیر قد نیز به عنوان یكی متغیر كمی و با واحد سانتی متر اندازه گیری شد.

  4- وزن: وزن بر حسب كیلوگرم ثبت و اندازه گیری شده و جهت جلوگیری از حالات مخدوش كننده، برای اندازه گیری وزن از یك وسیله استفاده شد.

  5- محل: افراد شركت كننده در این مطالعه از 2 منطقه شهری تهران (شمال و جنوب) انتخاب شدند و كدگذاری انجام شد.

  الف: location 1 : شمال          ب: location 2 : جنوب

  روش آماری:

  پس از انتخاب متغیرها بر اساس اهداف بررسی، برای اینكه اطلاعات موجود توسط رایانه قابل پردازش باشند، داده ها كدگذاری شد و جهت تجزیه و تحلیل آماری از نرم افزار SPSS استفاده شد و نتایج به صورت جداول و نمودارهای مختلف استخراج گردید.


  نتایج آماری:

  ماكزیمم اندكس BMI و متغیرهای وزن و قد در مناطق شهری شمال و جنوب به ترتیب، kg/m2 55/32 - kg 120- m92/1 و kg/m2 16/34 - kg 96- m92/1  بوده و همچنین مینیمم اندكس BMI و متغیرهای وزن و قد در این مناطق به ترتیب kg/m2 43/15- kg42- m52/1- kg/m2 43/15 - kg 47- 56/1 می‎باشد. (جداول 1 و 2).

  همچنین میانگین BMI - وزن و قد در مناطق شمال و جنوب به ترتیب kg/m280/22- kg29/66- m73/1 و kg/m2 06/22 - kg93/65- m 73/1 بدست آمد. (جدول 3).

  در مطالعه انجام دشه، میانگین به دست آمده برای BMI - وزن و قد در كل جمعیت به ترتیب kg/m211/22-  kg13/65 و m73/1 بوده و همچنین انحراف معیار بدست آمده برای BMI- وزن و قد به ترتیب 38/3- 25/11 و 08/0 بود. (جدول 8).

  دامنة تغییرات BMI - وزن و قد در كل جمعیت به ترتیب 73/18 - 78 و 43/0 حاصل شد. (جدول 8).

  میانگین وزن در مناطق شهری شمال، جنوب و كل جمعیت مورد مطالعه به ترتیب 29/66- 93/65 و 13/65 بود كه در نمودار «1» آورده شده است.

  میانگین BMI در مطالعه انجام شده برای مناطق شمال، جنوب و كل جمعیت مورد مطالعه به ترتیب 8/22 - 06/22 و 11/22 بوده است. (نمودار 2)

  قیمت فایل فقط 6,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : طرح آماری در زمینه شاخص PMI بر روی 950 نفر از جوانان تهران , پروژه آماری در زمینه شاخص PMI بر روی 950 نفر از جوانان تهران , تحقیق آماری در زمینه شاخص PMI بر روی 950 نفر از جوانان تهران , مقاله آماری در زمینه شاخص PMI بر روی 950 نفر از جوانان تهران , طرح آماری در زمینه شاخص PMI بر روی 950 نفر از جوانان تهران , گزارش آماری در زمینه شاخص PMI بر روی 950 نفر از جوانان تهران , آمار , زمینه شاخص , PMI , جوانان

  نظرات کاربران در مورد این کالا
  تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
  ارسال نظر