امروز: یکشنبه 26 آبان 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی
 • پايان نامه رشته حسابداري با عنوان بررسي عوامل مؤثر بر مطالبات معوق بانك تجارت(در...
 • مقاله مقايسه مرزبان نامه و کليله و دمنه
 • مقاله کامل در مورد ليزر و کاربرد آن در صنعت
 • پاورپوينت تجزيه و تحليل پايانه مسافربري تنکابن
 • کاربرد پردازش تصوير و بينايي ماشين در صنايع غذايي
 • ارزيابي اثرات زيست محيطي احداث سد و نيروگاه بر رودخانه كارون در استان چهار محال ...
 • توازن بار در ابرهاي محاسباتي
 • گزارش کارآموزي رشته روانشناسي صنعتي/سازماني در شرکت مهندسي مواد کاران
 • پايان نامه کارشناسي حسابداري با عنوان تجزيه و تحليل نسبتهاي مالي شرکت زربال ‏
 • پاورپوينت و ارائه کامل هزينه يابي کايزن
 • پايان نامه مهندسي عمران با عنوان شمع (بصورت جامع و کامل)
 • رايانش ابري،توازن بار و تشريح کامل مفاهيم معماري و مديريت در آن
 • پاورپوينت و ارائه کامل برنامه ريزي منابع سازماني
 • پاورپوينت استفاده از روشهاي داده كاوي در تشخيص نفوذ به شبكه هاي كامپيوتري
 • گزارش کارآموزي رشته حسابداري در شرکت نفت
 • پاورپوينت و ارائه مطلب اطلاعات حسابداري

  تاثيرات جنسيت در حقوق كيفري

  چكيده در اين پژوهش تاثيرات جنسيت در حقوق كيفري ايران با مراجعه و ملاحظه قوانين و مقررات اعم از ماهوي و شكلي مورد بررسي قرار گرفت كه مقنن با مد نظر قرار دادن جنسيت زن و مرد،تفاوت و تمايز در برخي موضوعات را اعمال كرده است. در عناوين مجرمانه جرايمي شناسايي گرديده است كه مختص جنس ...

  بحران هويت جنسي

  بحران هويت جنسي

  عنوان تحقيق: بحران هويت جنسي فرمت فايل: word تعداد صفحات: 20 شرح مختصر: در دنياي امروز، دنيايي كه هر روز از سنتها فاصله گرفته و به سوي مدرنيست مي رود، در همه ابعاد زندگي شاهد دگرگوني و تغيير نقش هاي جنس مخالف اين پرسش را در ذهن مي zwnj;آورد كه نقش حقيقي زن و مرد در يك جامعه چيست؟ آيا ...

  دانلود پايان نامه ارشد قالب word با عنوان بررسي رابطه هوش هيجاني و سبكهاي مقابله با استرس و تاثير جنسيت بر اين رابطه ??? ص

  پايان نامه جهت دريافت درجه كارشناسي روانشناسي باليني موضوع بررسي رابطه بين هوش هيجاني و سبكهاي مقابله با استرس و تاثير جنسيت بر اين رابطه چكيده هدف از اين پژوهش بررسي رابطه هوش هيجاني و سبکهاي مقابله با استرس و تأثير جنسيت بر روي آن در دانشجويان مقطع كارشناسي رشته روانشناسي ...

  دانلود پايان نامه آماده در قالب word با عنوان پايان نامه كارشناسي ارشد عوامل موثر در روسپي گري فحشا 227 ص

  چکيده فصل اول- كليات مقدمه 2 بيان مسأله 5 ضرورت و اهميت تحقيق 8 اهداف تحقيق 10 فصل دوم- ادبيات موضوع گفتار يكم- خانواده 12 تعريف خانواده 14 اهميت خانواده 16 گفتار دوم - آسيبهاي خانواده 19 اختلاف خانوادگي 22 خشونت خانوادگي 24 تجاوز جنسي عليه زنان 26 تجاوز جنسي عليه كودكان 29 فقر و انحرافات ...

  بررسي مقايسه اي ويژگي هاي خانوادگي زنان روسپي و زنان غيرروسپي

  بررسي مقايسه اي ويژگي هاي خانوادگي زنان روسپي و زنان غيرروسپي

  عنوان پايان نامه: بررسي مقايسه اي ويژگي هاي خانوادگي زنان روسپي و زنان غيرروسپي فرمت فايل: word تعداد صفحات: 192 شرح مختصر: موضوع اين پايان نامه بررسي مقايسه اي ويژگيهاي خانوادگي زنان روسپي و غير روسپي شهر تهران است . سئوال اصلي پژوهش اين است که : آيا بين زنان روسپي و زنان غير ...

  تفاوت نقش يابي جنسي در دختران و پسران شهرستان پارسيان در سال تحصيلي 93-94

  تفاوت نقش يابي جنسي در دختران و پسران شهرستان پارسيان در سال تحصيلي 93-94

  اين پايان نامه تفاوت نقش يابي جنسي در دختران و پسران شهرستان پارسيان در سال تحصيلي 93-94 شامل فايل به صورت word مي باشد توضيحات محصول تعداد صفحه:84 چکيده تحقيق حاضر به تفاوت نقش يابي جنسي در دختران و پسران ميپردازد. جامعه آماري اين تحقيق دختران و پسران شهرستان پارسيان ...

 • شركت سهامی بیمه ایران

  شركت سهامی بیمه ایران دسته: علوم انسانی
  بازدید: 13 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 613 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 450

  شركت سهامی بیمه ایران

  قیمت فایل فقط 11,500 تومان

  خرید

  شركت سهامی بیمه ایران


  مقدمه

  پیشگفتار

  پانزدهم آبانماه تاریخی است به یاد ماندنی در صنعت بیمه کشور. در سال 1341 در چنین روزی شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان نخستین شرکت بیمه ایرانی در یکی از عمارت های خیابان لاله زار ( سینما خورشید ) تأسیس و به طور رسمی آغاز به کار کرد. سرمایه ابتدایی شرکت سهامی بیمه ایران با فروش اقساطی اراضی واگذار شده باغ فردوس از طرف دولت به میزان 20 میلیون ریال تأمین شد.

  • با وجود کارشکنی های اولیه شرکت های بیمه خارجی، شرکت بیمه ایران موفق شد در همان سال نخست فعالیت 62% بازار بیمه کشور را در اختیار بگیرد و سهم موسسات خارجی را از 100% به 38% کاهش دهد. بیمه ایران همچنین درصد واگذاری اتکائی را از حدود 90% به 44% تقلیل داد و با کاهش نرخ حق بیمه در برخی از رشته ها به حدود 50% در گسترش و توسعه بیمه نقش موثری را ایفا کرد که امروز در سراسر کشور بلکه در کشورهای اروپایی و آسیایی بویژه در خاورمیانه نامی پر آوازه و آشناست.
  • آغاز فعالیت بیمه ایران (14 آبان 1314 ) را به تعبیری می توان ملی شدن صنعت بیمه و خلع ید از موسسات بیمه خارجی تلقی کرد.
  • نخستین بیمه نامه صادره متعلق به بیمه نامه حریق منزل مرحوم داور (وزیر مالیه وقت ) بود.
  • در آذرماه آن سال، نخستین بیمه نامه حمل و نقل نیز صادر شد.
  • در سال 1315، نخستین واحد صدور بیمه های اتومبیل و حوادث شروع به کار کرد.
  • در سال 1315 در شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، رشت، همدان، اهواز و بوشهر اقدام به تأسیس نمایندگی شد.
  • در همان سال، برای اولین بار شرکت بیمه ایران خطرات ناشی از حوادث کار را در بنگاه انحصار دخانیات بر عهده گرفت و به این ترتیب نخستین قدم در راه شروع بیمه های اجتماعی و کارگران برداشته شد.
  • تعدادی از دانشجویان ایرانی رشته های اقتصادی و تجاری خارج از کشور برای آموختن فنون بیمه گماشته شدند.
  • سپس رشته بیمه سرقت شروع به کار کرد و بیمه سوخت و سوز معاملات اعتباری و تجارت نیز آغاز شد.

  از اواسط سال 1380 سیاست های مدیریتی بیمه ایران از رشد کمی به رشد و توسعه کیفی و توسعه پایدار تغییر نمود و برنامه بهسازی شرکت با تأکید بر اصل پذیرفته شده مشتری مداری در خدمات بازرگانی، طراحی و به اجرا درآمد و در مدت کوتاهی که از اجرای ابن برنامه سپری شد نشانه های پیشرفت و بهبود فعالیت آشکار گردیده و اینک آینده ای روشن و قرین موفقیت را نوید می دهد.

  در زمینه ارتقای دانش فنی و حر فه ای کارکنان فعالیت چشمگیری صورت گرفته و میزان آموزش سرانه از 5 ساعت به 60 ساعت افزایش یافته و این مدت به 100 ساعت در سال 82 ارتقاء یافت و در سال 82 به 120 ساعت رسید.

  در بخش بین المللی و اتکایی به ویژه در زمینه قبول اتکایی از کشورهای دیگر، فعالیت زیادی صورت گرفته است که با تداوم آن همه ساله مبالغی ارز برای کشور تحصیل می شود. بعنوان نمونه 15% بیمه های اتکائی کشور عمان را می توان نام برد. در بخش واگذاری های اتکایی نیز ضمن ارتباط با بازارهای معتبر جهانی، قرار دادهای معتبری منعقد شده و برای ریسکهای عظیم بیمه شده،پوشش های لازم با شرایط مناسب تأمین شده است.

  در بخش نفت و گاز و پتروشیمی، هواپیمایی و نیرو کلیه ریسک های موجود با همکاری سایر شرکتهای بیمه تحت پوشش قرار گرفته و سهم بیمه ایران در این بیمه ها بین 42 تا 50 درصد می باشد.

  بخش مدیریت وجوه و سرمایه گذاری شرکت نیز فعال شده و از این طریق ضمن کسب درآمد و افزایش سرمایه امکان مشارکت در طرح های اقتصادی کشور نیز فراهم گردید و در بخش سرمایه گذاری بورس نیز سود قابل توجهی را در سال 82 به دست آورد.

  ضمناً بیمه ایران به عنوان یک سازمان دولتی توانسته است در سال 81 از نظر میزان فروش، سرانه فروش، رشد فروش، میزان دارایی ها و سایر شاخص ها رتبه برتر را کسب نموده و مدیر عامل بیمه ایران با توجه به برنامه های بهسازی و به کارگیری نظریه های مدیریت اجرایی در ششمین جشنوارة شهید رجایی به عنوان « مدیر نمونه ملی » شناخته شده است و در سال 82 نیز یک مدیر نمونه استانی و 8 استان برتر را در طرح تکریم ارباب رجوع معرفی نماید. بیمه ایران در سال 81 موفق شد فعالیت های خود را به سطح استانداردهای بین المللی ارتقاء دهد و پس از بررسی عملکرد این شرکت از سوی موسسات استاندارد جهانی برای اولین بار در کشور موفق به اخذ رتبة بین المللی  گردید. همچنین دریافت گواهی PSC استاندارد خدمات و کیفیت محصولات و اخذ گواهی ISO-9001 سال 2000 تأیید دیگری است بر جایگاه بین المللی بیمه ایران در منطقه.

  هم اکنون بیمه ایران با داشتن حدود 300 شعبه، 150 شرکت نمایندگی و نزدیک به 4000 نمایندگی گسترده ترین شبکه ارائه خدمات را در صنعت بیمه کشور دارا می باشد.

  اما مهمترین فعالیت بیمه ایران فراگیر نمودن بیمه در سطح کشور و در بین خانواده های هم وطن بود که تحت عنوان طرحهای خانه به خانه موفق به اجرای 13 طرح همگام خانه به خانه طی 3 سال گردید و با ارائه این طرحها و سایر  فعالیت های درون مرزی و برون مرزی نقش مهمی در ارتقای سرانة بیمه در کشور ایفاد نماید.

  هفت دهه فعالیت و بیش از 50% پرتقوی صنعت بیمه همراه با برنامه ریزی علمی مدیران آکادمیک و مجرب بیمه ایران نوید رقابت در بازار جهانی را در آیندة نزدیک به ارمغان خواهد آورد.

  انشاء الله- روابط عمومی بیمه ایران

  تاریخچة بیمه در ایران

  در سال 1310 خورشیدی، فعالیت جدی ایران در زمینة آغاز شد. در این سال بود که قانون و نظامنامة ثبت شرکتها در ایران به تصویب رسید و متعاقب آن بسیاری از شرکتهای بیمة خارجی از جمله گستراخ، آلیانس، ایگل استار،یورکشایر، رویال، ویکتوریا، ناسیونال سویس، فنیکس، اتحاد الوطنی و . . . به تأسیس شعبه یا نمایندگی در ایران پرداختند.

  گسترش فعالیت شرکتهای بیمة خارجی، مسوولان کشور را متوجه ضرورت تأسیس یک شرکت بیمة ایرانی کرد و دولت در شانزدهم شهریور 1314 شرکت سهامی بیمة ایران را با سرمایة 20 میلیون ریال تأسیس نمود. فعالیت رسمی شرکت سهامی بیمة ایران از اواسط آبان ماه همان سال آغاز شد. تأسیس شرکت سهامی بیمة ایران، نقطة عطفی در تاریخ فعالیت بیمه ای کشور به شمار می رود زیرا از آن پس دولت با در اختیار داشتن تشکیلات اجرایی مناسب، قادر به کنترل بازار و نظارت بر فعالیت موسسات بیمة خارجی شد. دو سال پس از تأسیس شرکت سهامی بیمة ایران یعنی در سال 1316، « قانون بیمه » در 36 ماده تدوین شد و به تصویب مجلس شورای ملی رسید. پس از آن نیز مقررات دیگری در جهت کنترل و نظارت بر فعالیت موسسات بیمه از طریق الزام آنها به واگذاری 25 درصد بیمه نامه های صادره به صورت اتکایی اجباری به شرکت سهامی بیمة ایران وضع شد؛ در این رهگذر، الزام به بیمه کردن کالاهای وارداتی و صادراتی و اموال موجود در ایران و ایرانیان مقیم خارج از کشور نزد یکی از موسسات بیمه که در ایران به ثبت رسیده اند، بر استحکام شرکتهای بیمه افزود.

  شرکت سهامی بیمة ایران با حمایت دولت به فعالیت خود ادامه داد و این حمایت منجر به تقویت نقش این شرکت در بازار بیمة کشور و توقف تدریجی فعالیت شعب و نمایندگیهای شرکتهای بیمة خارجی شد. این روند کماکان ادامه یافت تا آنکه در سال 1331 بر اساس مصوبة هیأت دولت کلیة شرکتهای بیمة خارجی موظف شدند برای ادامة فعالیت خود در ایران مبلغ 250 دلار ودیعه نزد بانک ملی ایران تودیع نمایند و پس از آن نیز منافع سالیانة خود را تا زمانی که این مبلغ به 500 دلار برسد بر آن بیفزایند. این تصمیم موجب تعطیل شدن کلیة نمایندگیها و شعب شرکتهای بیمة خارجی در ایران به استثنای دو شرکت بیمة «یورکشایر» و «اینگستراخ» گردید و شرایط را برای گسترش فعالیت شرکتهای بیمة ایران فراهم ساخت.

  نخستین شرکت بیمة خصوصی ایران به نام «بیمة شرق» در سال 1329 خورشیدی تأسیس شد. پس از آن تا سال 1343 به تدریج هفت شرکت بیمة خصوصی دیگر به نامهای آریا، پارس، ملی، آسیا، البرز، امید و ساختمان و کار به ترتیب تأسیس شدند و به فعالیت بیمه ای پرداختند. همان طور که اشاره شد از سال 1316 کلیة شرکتهای بیمه موظف شدند 25 درصد از امور بیمه ای خود را به صورت اتکایی اجباری به شرکت بیمة ایران واگذار نمایند. این واگذاری عمدتاً از طریق لیستهایی به نام بردرو که حاوی کلیة اطلاعات راجع به بیمه نامه های صادره و خسارتهای پرداخت شدة این شرکتها بود انجام گرفت. بدیهی است ارائه اطلاعات به شرکت بیمة رقیب هیچ گاه نمی توانست مورد رضایت و علاقة شرکتهای بیمة  واگذارنده باشد. از سوی دیگر، با افزایش تعداد شرکتهای بیمه، ضرورت اعمال نظارت بیشتر دولت بر این صنعت و تدوین اصول و ضوابط استاندارد برای فعالیتهای بیمه ای به منظور حفظ حقوق بیمه گذاران و بیمه شدگان احساس می شد. به همین دلیل در سال 1350 « بیمة مرکزی ایران » به منظور تحقق هدفهای فوق تأسیس شد. در مادة 1 قانون تأسیس بیمة مرکزی ایران و بیمه گری چنین آمده است: « به منظور تنظیم و تعمیم و هدایت امر بیمه در ایران و حمایت بیمه گذاران و بیمه شدگان و صاحبان حقوق آنها، همچنین به منظور اعمال نظارت دولت بر این فعالیت، موسسه ای به نام بیمة مرکزی ایران طبق این قانون به صورت شرکت سهامی تأسیس می گردد». این قانون از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول، سازمان، ارکان، تشکیلات، نظارت و نحوة ادارة بیمة مرکزی ایران تعیین شده و در بخش دوم ضوابط مربوط به نحوة تأسیس و فعالیت شرکتهای بیمه و ادغام و انحلال و ورشکستگی آنها مشخص شده است. طبق این قانون بیمة مرکزی ایران سازمانی است مستقل که هیچ گونه تشکیلاتی و ارگانیک با هیچ یک از وزارتها و سازمانهای دیگر دولتی ندارد و تنها ارتباط آن با وزارت امور اقتصادی و دارایی این است که وزیر امور اقتصادی و دارایی رئیس مجمع عمومی بیمة مرکزی ایران است. وزیران بازرگانی و کار و امور اجتماعی نیز عضو این مجمع هستند. رئیس کل بیمة مرکزی ایران کلیة اختیارات ناشی از این قانون را دارد و بسته به صلاح دید می تواند به معاونان یا مدیران بیمة مرکزی تفویض اختیار کند. تصویب قانون تأسیس بیمة مرکزی ایران و بیمه گری با شروع افزایش درآمدهای ارزی و شروع فعالیتهای عمرانی همزمان بود. بر اثر این درآمدها بر اساس تشویق سرمایه گذاری های خارجی، موسسات بیمة خارجی نیز برای ورود به بازار بیمة ایران دست به کار شدند اما بیم آن می رفت که اگر کنترل دقیقی در بازار بیمة نوپای ایران اعمال نشود صنعت بیمه در خطر هجوم موسسات خارجی که از هر جهت مجهزتر بودند قرار گیرد. افزایش تعداد شرکتها که با مشارکت موسسات بیمة خارجی همراه بود موفقیت بازار ملی را به خطر می انداخت. بیمة مرکزی ایران با همین اندیشه تأسیس شد تا نهاد نظارتی دولت در امر فعالیتهای بیمه ای به منظور حفظ حقوق بیمه گذاران و بیمه شدگان باشد. بیمة مرکزی ایران مستقیماً  فعالیت بیمه ای نمی کند در نتیجه رقیبی برای موسسات بیمة کشور نیست. طبق قانون تأسیس بیمة مرکزی ایران و بیمه گری، نظارت بر کلیة فعالیتهای بیمه ای به واحد نظارتی مستقل و صلاحیتدار سپرده شده به طوری که بعد از تأسیس بیمة مرکزی ایران این قانون مورد تقلید تعدادی از کشورهای در حال توسعه قرار گرفت. تأسیس بیمة مرکزی ایران، قوام بیشتری به صنعت بیمة کشور داد و از آن پس « شورای عالی بیمه » که یکی از ارکان بیمة مرکزی ایران است ضوابط و مقررات مختلفی در زمینة نحوة اجرای عملیات بیمه ای در کشور و نرخ و شرایط انواع بیمه نامه ها تصویب کرد. طبق مادة 4 این قانون، بیمة مرکزی ایران تابع قوانین و مقررات عمومی به دولت و دستگاههایی که با سرمایة دولت تشکیل شده اند نیست مگر آنکه در قانون مربوط صراحتاً از بیمة مرکزی ایران نام برده شده باشد ولی در مواردی که در این قانون پیش بینی نشده باشد بیمة مرکزی ایران تابع قانون تجارت است.

  وظایف و اختیارات بیمة مرکزی ایران را مادة 5 قانون تأسیس آن، به شرح زیر تعیین کرده است:

  1-    تهیة آیین نامه ها و مقرراتی که با توجه به مفاد این قانون برای حسن اجرای بیمه در ایران لازم باشد.

  2-    تهیة اطلاعات لازم از فعالیتهای کلیة موسسات بیمه که در ایران کار می کنند.

  3-    فعالیت در زمینة بیمه های اتکایی اجباری

  4-    قبول بیمه های اتکایی اختیاری از موسسات داخلی و خارجی.

  5-    واگذاری بیمه های اتکایی به موسسات داخلی و خارجی در هر مورد که مقتضی باشد.

  6-    ادارة صندوق تأمین خسارتهای بدنی و تنظیم آیین نامة آن، موضوع مادة 1 قانون بیمة اجباری مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیة موتوری در مقابل شخص ثالث مصوب سال 1347.

  7-    ارشاد، هدایت و مظارت بر فعالیت موسسات بیمه و حمایت از آنها در جهت حفظ سلامت بازار بیمه و تنظیم امور نمایندگی و دلالی بیمه و نظارت بر امور بیمة اتکایی و جلوگیر ی از رقابتهای ناسالم. در تبصرة مادة 5 آمده است که: » بیمة مرکزی ایران ملزم به حفظ اسرار موسساتی که به موجب این قانون حق نظارت بر آنها را داراست و به هیچ وجه نباید از اطلاعاتی که در جهت اجرای این قانون به دست می آورد ( جز در مو اردی که قانون معین می نماید ) استفاده کند ».

  بدان سان که در مادة 1 این قانون آمده، وظیفة اصلی بیمة مرکزی ایران حمایت از حقوق بیمه گذاران و بیمه شدگان است که این وظیفه باید با اعمال نظارت مستقل و دقیق در کار و نحوة عمل موسسات بیمه انجام پذیرد. بنابراین با دقت و ژرف نگری در مادة 1 قانون تأسیس بیمة مرکزی ایران، هر گونه تصور بیمه گذاران مبنی بر اینکه موسسات بیمه گری بدون توجه به نیاز بیمه گذار می توانند به طور دلخواه در بیمه نامه شرایطی را بر خلاف مقررات و نظام بیمه به نفع خود بگنجانند خودبه خود منتفی می شود.با توجه به نفش حمایت کنندة بیمة مرکزی ایران از بیمه گذاران و بیمه شدگان، موسسات بیمة کشور، باید عیناً و بدون کم و کاست مطابق مقررات نظام بیمه گری عمل کنند. بیمة مرکزی ایران وظیفه دارد که در جهت تأمین هر چه بیشتر بیمه گذاران در شرایط عمومی قرارداد و تعرفه های بیمه تغییراتی را مستمراً به نفع بیمه گذاران انجام دهد، به طوری که بیمه گران با دریافت حق بیمة کمتری تعهدات بیشتری ر ا در قبال بیمه گذاران بر عهده گیرند. افزون بر این، مادة 1 قانون تأسیس بیمة مرکزی در برگیرندة این واقعیت است که تنظیم، تعمیم و هدایت امر بیمه پیوند ناگسستنی با حمایت بیمه گذاران و بیمه شدگان دارد. همچنین در بند 1 از مادة 5 قانون که ناظر است بر وظایف بیمة مرکزی ایران آمده است که تهیة آیین نامه ها و مقررات بیمه در جهت حسن اجرای امور بیمه ای بر عهدة بیمة مرکزی ایران است. مادة 7 قانون تأسیس این سازمان تأکید بر آن دارد که نه فقط حمایت از حقوق بیمه گذار را بر عهده دارد بلکه اشارة صریح د ارد به هدایت بیمه گر که مفهوم گستردة آن، ارشاد بیمه گر در جهت تأمین هر چه بیشتر بیمه گذار است. بنابراین آشنایی کامل بر وظایف قانونی بیمة مرکزی ایران می تواند مبین این حقیقت باشد که مکانیسم صنعت بیمه به طور دقیق به کار گرفته شده و از هر جهت در تأمین هر چه بیشتر منافع بیمه گذاران تحت نظارت و بررسی است. این مطلب خود می تواند باعث رفع سوء تفاهمات احتمالی بسیاری باشد که بیمه گذاران به دلیل بی اطلاعی از نحوة فعالیت صنعت بیمه و اینکه بیمة مرکزی ایران به هیچ نهاد و سازمانی وابسته نیست، بدان دچار می شوند.

  به نقش بیمة مرکزی ایران که همانا تحقق هدفهای اصلی و والای تعمیم و گسترش صنعت بیمه است باید تأکید شود. تاکنون بیمة مرکزی ایران به دلیل نقش خاص و اساسی خود در صنعت بیمة کشور، هم از حیث نظارت قانونی بر صنعت بیمة کشور و حمایت از بیمه گذاران و بیمه شدگان و هم از لحاظ امور اتکایی، همیشه سعی کرده است گامهای موثری در جهت تبلور هدفهای تعیین شدة خویش دربردارد. بیمة مرکزی ایران، با بهره گیری از خدمات کارشناسان کشور و همچنین با استفاده از آخرین اطلاعات فنی موجود، در جهت تعمیم و گسترش بیمه در بین قشرهای مختلف جامعه که نیاز به حمایت و تأمین دارند تلاش می کند. بیمة مرکزی ایران درصدد است تا رسالت خود را که همانا هدایت امر بیمه و قرار دادن آن در اختیار عامة مردم است به انجام رساند. البته بیمة مرکزی ایران از نقش خاص و مهم برون مرزی خویش نیز غافل نبوده و با حضور فعال در صندوق بیمة اتکایی اکو و فدراسیون بیمه گران و بیمه گران اتكایی آسیایی و افریقایی موسوم به «خیر» و سایر اجلاسهای بین المللی از جمله اتحادیة‌ نظارت كنندگان بر مؤسسات بیمه نقش خود را در صحنه های بین المللی ایفا كرده است. كارشناسان و متخصصان بیمة‌مركزی ایران ضمن تبادل اطلاعات بیمه ای در این مجامع بر دانسته های خود می افزایند و با مسائل و مشكلات و راه حل های موجود در كشورهای آسیایی و افریقایی كه می تواند بازار خوبی برای ایران و منطقه محسوب گردد آشنا می شوند.


  فهرست مطالب

  مقدمه

  تاریخچه بیمه ایران (شركت سهامی بیمه ایران)

  تاریخچة بیمه در ایران

  فصل اول : تعریف واژة بیمه

  بخش اول: بیمه چیست؟

  بخش دوم: موارد فسخ و انفساخ قرارداد بیمه

  فسخ از طرف بیمه گر یا بیمه گذار

  فسخ از طرف بیمه گر

  فسخ از طرف بیمه گذار

  موارد انفساخ قرارداد بیمه

  خاتمه  قرارداد

  بخش سوم: متن كامل قانون بیمه مصوب سال 1316 معاملات بیمه

  فصل دوم: بیمه های اتومبیل

  بخش اول: بیمه شخص ثالث

  توضیحات مهم

  مدارك لازم مورد نیاز و شرایط رسیدگی به پرونده های خسارت شخص ثالث

  بخش دوم: بیمه سرنشینان اتومبیل

  توضیحات مهم

  مدارك مورد نیاز پرونده های خسارت سرنشین

  بخش سوم: بیمه بدنه اتومبیل

  خطرات تبعی و تكمیلی

  توضیحات مهم

  تخفیف عدم خسارت در بیمه های بدنه

  مدارك مورد نیاز برای دریافت خسارت بدنه

  بخش چهارم: شرایط عمومی بیمه بدنه اتومبیل

  شرایط مخصوص بیمه های تكمیلی بدنه اتومبیل

  گزیده ای از شرایط عمومی و خصوصی بیمه اتومبیل

  فرانشین خسارت های جزئی ناشی از حادثه و آتش سوزی

  فصل سوم: بیمه آتش سوزی

  بخش اول: تاریخچة بیمه آتش سوزی

  موضوع بیمه آتش سوزی

  اصل غرامت

  حدود خطرها

  ماهیت و نوع بیمه آتش سوزی

  آتش سوزی چیست؟

  بخش دوم: انواع خطرهای تحت پوشش در بیمه های آتش سوزی

  مشخصات خطرهای اصلی و تبعی

  خطر حریق

  مثلث حریق

  روش های اطفای حریق

  انواع حریق

  تعریف آتش سوزی

  انواع آتش سوزی

  قرارداد بیمه آتش سوزی

  محتوای یك قرارداد بیمه آتش سوزی

  بخش سوم: شرایط بیمه نامة آتش سوزی

  شرایط عمومی

  فسخ بیمه نامة آتش سوزی

  شرایط خصوصی

  شرایط ویژه

  الحاقیه

  بخش چهارم: نحوة تنظیم و آنالیز بیمه نامه

  نحوة محاسبه حق بیمه

  خسارت

  پرداخت خسارت در بیمة آتش سوزی

  فصل چهارم: بیمه باربری (حمل و نقل كالا)

  بخش اول: بیمه حمل و نقل دریایی

  قرارداد حمل و نقل

  كلیات

  قرارداد بیمه دریایی

  خصوصیات قرارداد

  شروع و خاتمه قرارداد

  بیمه نامة دریایی

  بیمه نامه های حمل و نقل

  خطر یا ریسك

  خطرهایی كه معمولاً بیمه می شوند

  خطرهایی كه معمولاً بیمه نمی شوند

  خطرهایی كه  بیمه گران بیمه می كنند

  اشخاص ذی نفع در قرارداد بیمة حمل و نقل

  بخش دوم: قرارداد بیمه حمل و نقل كالا

  بیمه بدنة كشتی

  محدودیت پوشش

  كارشناسی در بیمة حمل و نقل دریایی

  باشگاههای حمایت و جبران خسارت (پی اند آی)

  بخش سوم: بیمه حمل و نقل زمینی

  حمل و نقل در خشكی

  خطرهای مورد پوشش

  استثنائات بیمه حمل و نقل در خشكی

  حمل و نقل داخلی (توزیع كالا)

  مراحل اجرایی واردات كالا

  بیمه های باربری

  بیمه های باربری وارداتی

  انواع خطرات تحت پوشش

  خطرهای مورد تعهد

  الحاقیه های مربوط به بیمه نامه های وارداتی

  خسارت

  خسارت همگانی و هزینه های نجات

  عملیات نجات و هزینه های مربوطه

  رویكرد كاربردی خسارت

  بازیافت در خسارت باربری

  بارنامة دریایی

  چند نكته در خصوص بیمه نامه های صادراتی و داخلی

  متن كالای دست دوم

  متن توتا لاس

  متن تخفیف كانتینر

  متن موتورلنج

  متن ترانزیت

  نرخ های اضافی

  متن فلد

  بیمه نامة باربری هوایی دریایی خشكی (صادرات و واردات)

  بخش چهارم: شرایط عمومی

  بخش پنجم: بیمه هواپیما

  قانون بیمه هواپیما

  مسئولیت قانونی خطوط هواپیمایی

  اشخاص ثالث

  مسئولیت سازمان ها

  انواع بیمه هوپیما

  بخش ششم: شرایط بیمه گران كالا

  مجموعه شرایط A

  مجموعه شرایط B

  مجموعه شرایط C

  فصل پنجم: بیمه های اشخاص

  بخش اول: مفاهیم بنیادی بیمه های اشخاص

  علل پیدایش، گسترش و تكامل بیمه های اشخاص

  اصول قرارداد های بیمه های اشخاص

  تعاریف جدول مشخصات

  جدول مشخصات

  توافق بیمه نامه

  شرایط عمومی

  استثنائات

  شرایط خصوصی

  انواع اصلی بیمه های اشخاص

  بخش دوم: بیمه های عمر و مستمری

  انواع بیمه های عمر

  بیمه ی عمر خطر فوت ساده (عمر ساده زمانی)

  صور مختلف بیمه های خطر فوت ساده زمانی

  نمونه جدول حق بیمه سالیانه در عمر زمانی برای سرمایه 1000 ریال (انفرادی)

  موارد استفاده ی بیمه های عمر زمانی (به شرط فوت)

  بیمه عمر به شرط حیات

  بیمه اتمام عمر

  بیمه تمام عمر با پرداخت حق بیمه در تمام طول قرارداد

  بیمه تمام عمر بازپرداخت حق بیمه ی محدود

  بیمه های مختلط پس انداز

  نمونه ای از جدول حق بیمه مختلط خطر فوت به شرط حیات

  انواع مختلف بیمه های مختلط پس انداز

  بیمه های مستمری

  انواع بیمه های مستمری

  بیمه نامه های مستمری متغیر

  بیمه یا الحاقیه مستمری خانوادگی

  بیمه قرارداد درآمدم بازنشستگی

  بیمه نامه های مستمری مضاعف

  بخش سوم: بیمه های حوادث و درمانی

  بیمه های حوادث

  اصول بیمه گر بیمه های حادثه

  عوامل موثر در بیمه گری بیمه های حادثه

  بیمه های درمانی

  بخش چهارم: بیمه های گروهی

  علل پیدایش، گسترش و تكامل بیمه های گروهی

  بیمه های عمر زمانی گروهی (به شرط فوت)

  بیمه های عمر زمانی مانده بدهكار

  بیمه های حوادث گروهی

  بیمه های درمانی

  انواع قراردادهای بیمه های درمانی

  بیمة درمان گروهی در ایران

  استثنائات بیماری درمانی

  عوامل موثر در بیمه گری بیمه های گروهی عمر و حادثه

  عوامل موثر در بیمه گری بیمه های گروهی درمانی

  اصول بیمه نویسی در بیمه های گروهی درمانی

  بخش 5: شرایط خصوصی بیمه حوادث تحصیلی

  بخش 6: بیمه مسافران خارج از كشور (AGSA) آگسا

  بخش 7: شرایط عمومی بیمه حوادث شخصی گروهی

  فصل ششم: بیمه های مسئولیت

  بخش اول: بیمه های مسئولیت مدنی از دیدگاه قانون

  مبانی مسئولیت مدنی

  بیمه مسئولیت مدنی

  بخش دوم: انواع بیمه های مسئولیت مدنی

  بیمه مسئولیت كارفرما در مقابل كاركنان

  بیمه مسئولیت عمومی

  بیمه مسئولیت عمومی

  بیمه مسئولیت تولید كنندگان كالا

  بیمه مسئولیت حرفه ای

  بیمه مسئولیت قراردادی

  بخش سوم: بیمه نامة مسئولیت مدنی كارفرما در مقابل كاركنان

  نحوة صدور بیمه نامه

  بیمه نامه مسئولیت مدنی كارفرما در مقابل كاركنان

  شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت مدنی كارفرما در برابر كاركنان

  بخش چهارم: بیمه مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی نحوة صدور بیمه نامه

  بیمه نامة مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی

  شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی

  بخش پنجم: بیمه مسئولیت فنی بیمارستان

  مشخصات بیمه نامه

  نحوة صدور بیمه نامه

  شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت حرفه ای  پزشكان

  بخش ششم: بیمه مسئولیت كالا

  بیمه مسئولیت حرفه ای

  بیمه مسئولیت دارندگان وسیله ی نقلیه در مقابل شخص ثالث

  فصل هفتم: بیمه های مهندسی

  بخش اول: مفهوم تمام خطر در بیمه های مهندسی AllRisk

  ویژگی های بیمه های تمام خطر مهندسی نسبت به سایر رشته های بیمه

  بخش دوم: انواع بیمه های مهندسی

  بیمه تمام خطر پیمانكاران یا مقاطعه كاران یا ساختمانی

  اجزاء تشكیل دهنده یك پیمان یا قرارداد

  موارد مهم شناخت یك بیمه نامه

  موارد پوشش بیمه ای بیمه نامه CAR

  استثنائات

  مراحل صدور بیمه نامه تمام خطر پیمانكاران

  جدول مشخصات بیمه نامه تمام خطر پیمانكاران

  بخش سوم: بیمه تمام خطر نصب

  موضوع مورد بیمه

  استنثاها

  مدت بیمه

  ویژگی های بیمه ی تمام خطر نصب

  تعیین نرخ

  پرداخت و تصفیة خسارت

  بخش چهارم: بیمه ماشین آلات

  ضرورت بیمه ماشین آلات

  موضوع مورد بیمه

  پرداخت و تصفیه ی خسارت

  استثناها

  سرمایه ی بیمه شده

  2) بیمه عدم النفع ماشین آلات

  موضوع مورد بیمه

  استثناها

  سرمایه ی بیمه شده

  انتخاب ریسك

  تعیین نرخ

  پرداخت و تصفیه ی خسارت

  3) بیمه ی ماشین آلات ساختمانی

  بیمه نامه پروژه های خاص

  بیمه نامه های یك ساله

  موضوع مورد بیمه

  خطرهای بیمه شده

  سرمایه ی بیمه شده

  پرداخت و تصفیه ی خسارت

  انتخاب ریسك

  تعیین نرخ

  بخش پنجم: نسل های قدیم و جدید بیمه های مهندسی

  تعاریف

  بیمه ماشین آلات و تجهیزات ساختمانی

  بیمه تمام خطر كامپیوتر

  بیمه ولتاژ پایین و تجهیزات الكترونیكی

  بیمه فاسد شدن كالا در سردخانه

  بیمه سازه های تكمیل شده

  فصل هشتم: بیمه های زیان پولی

  بخش اول: بیمه ی اعتبار

  بخش دوم: بیمه ی تضمین

  بخش سوم: بیمه ی عدم النفع

  فصل نهم: ضمائم

  قیمت فایل فقط 11,500 تومان

  خرید

  برچسب ها : شركت سهامی بیمه ایران , شركت سهامی بیمه ایران , سهامی بیمه ایران , تحقیق بیمه ایران , پایان نامه شرکت بیمه ایران

  نظرات کاربران در مورد این کالا
  تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
  ارسال نظر